Eesti kohtub Amazonasega

Metsa Kene kontserdist

METSA KENE – Estonia Meets Amazonia / Eesti kohtub Amazonasega” on rahvusvaheline muusikaprojekt, mille raames on valminud samanimeline helialbum-raamat.

METSA KENE toob kuulajateni traditsioonilisi põlisrahvaste laule erinevatest Amasoonia hõimudest. Lood on saanud värske arranžeeringu armastatud Eesti muusikute esituses, luues seeläbi ennekuulmatu muusikalise alkeemia. Loomingusse on kaasatud Eesti traditsionaalsed instrumendid nagu kannel, Hiiu kannel, torupill ja parmupill.

Kontserdil esinevad Mari Kalkun, Triinu Taul, Liisi Koikson, Mick Pedaja, Rändaja, Seto laulumehed, Puuluup, “Laulupesa” lastekoor Tartust, Jarek Kasar, Meister Jaan, Kristin Kalnapenk, Emma Johanna Lepasoo, Elina Naan, Mihkel Mälgand, Raun Juurikas ja paljud teised.

Erikülalised Brasiiliast on Txana Bane (Huni Kuini hõim/BRA) ja Txai Fernando (BRA). Kontserdi kunstiline juht on Brasiilia helilooja ja muusik Eduardo Agni.

Muusikaprojekti eesmärk on tuua tähelepanu põlismetsade hoidmise olulisusele ja põlisrahvastele, kes veel metsi ja oma pärimuslikke elupiirkondi hoiavad.

Kontserdil on võimalik soetada värskelt ilmunud 100 leheküljeline helialbum-raamatu, mis sisaldab cd-plaati 16 lauluga, digitaalset allalaadimise koodi, laulude tekste, tõlkeid ning rohket infot ja pildimaterjali hõimude kohta.

Metsa Kene idee autor ja produtsent Eduardo Agni
Projektijuht – Indrek Tammoja
Õhtujuht, kontserti vahetekstid – Ketlin Kaljas
Kontserti kunstiline juht – Kadri Rinaldo
Kontserti visuaalkunstnik – Okeiko
Turunduskoordinaator – Merliis Sulg
Meediakoordinaator – Omida Velviste
Kontserti manager – Mihkel Sirelpuu
Valguskunstnik – Meelis Lusmägi
Kontserti videosalvestus – Indrek Kasesalu
Fotograaf – Ruudu Rahumaru
Alexela kontserdimaja korraldus – Priit Rebane

Erilised tänud projekti toetamise eest – Kalev Järvelill, Alexela Kontserdimaja.

Kirjeldus

Kuupäev: 17. september
Aeg: 19.00
Asukoht: Alexela kontserdimaja

Sündmus: Elav muusika
Kellele: Igas vanuses inimestele
Korraldaja: MTÜ Living Gaia Estonia